Ankieta uczestnictwa w konkursie

Szanowni Państwo,

świat zmienia się w niezwykłym tempie. Globalizacja powoduje, że silniejsze stają się nowe ośrodki gospodarcze, a dotychczasowe tracą znaczenie, automatyzacja zmienia rynek pracy, zabiera zatrudnienie wielu osobom, ale tworzy szanse dla innych, urbanizacja zwiększa mobilność ludzi, media społecznościowe i digitalizacja komunikacji wpływają na podejmowane decyzje, zmiany klimatu determinują dostęp do zasobów naturalnych. Rzeczywistość gospodarczą, w której funkcjonują przedsiębiorstwa  i ich dyrektorzy finansowi – staje się nieprzewidywalna – coraz częściej pojawiają się, jak powiedziałby Nassim Taleb – czarne łabędzie. 

Celem Konkursu Dyrektor Finansowy Roku, organizowanego w tym roku już trzynasty raz, jest nagrodzenie tych Dyrektorów, którzy w zmieniających się warunkach i dynamicznej rzeczywistości, nie tylko  potrafią zadbać o bezpieczeństwo finansowe firm, ale przede wszystkim wspierają liderów przedsiębiorstw w trudnych decyzjach biznesowych, kreślą wizję i podejmują właściwe decyzje w sytuacji niepewności. Kapituła docenia tych, którzy w swojej codziennej pracy, potrafią nie tylko odpowiedzialnie zarządzać finansami, ale rozszerzają swoją rolę i kształtują strategię i przyszłość firmy, a także dbają o rozwój pracowników i cechują się najwyższą etyką pracy. Szukamy najlepszych bez względu na to, czy zarządzają dużym zespołem i podejmują wielomilionowe decyzje, czy też są samodzielnymi specjalistami, którzy muszą zapewnić płynność i tworzyć szanse rozwoju niewielkiej firmie rodzinnej. Wszyscy zasługują na najwyższy szacunek i nagrody.

W tym roku konkurs się zmienia. Dwie tradycyjnie przyznawane nagrody – w kategoriach firm dużych i małych, uzupełnione zostaną o specjalne wyróżnienie – dla Dyrektorów Finansowych w spółkach publicznych. Chcielibyśmy w ten sposób wyróżnić tych finansistów, którzy mają dodatkowe wyzwania związane z notowaniem spółki na giełdzie.

Do konkursu zapraszamy Wszystkich Dyrektorów Finansowych. Chcemy, abyście podzieli się z nami swoimi osiągnięciami i sukcesami. Jesteśmy przekonani, że nagradzanie najlepszych jest najlepszym sposobem podkreślania ogromnej roli Dyrektorów Finansowych we współczesnej firmie. Dajcie się poznać! Właścicieli i Zarządy firm namawiamy do zgłaszania swoich Dyrektorów Finansowych do konkursu. Należy pokazywać, jak wiele można osiągnąć dzięki odpowiedzialnemu zarządzaniu finansami oraz wizji rozwoju!

Do zobaczenia podczas ogłoszenia wyników konkursu 2 października w Warszawie!

Jakub Wojnarowski
Dyrektor Zarządzający ACCA Polska i Kraje Bałtyckie
Przewodniczący Kapituły Konkursu

Aktualności