Wyróżnienie DFA

Z inicjatywy Euler Hermes we współpracy z ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych oraz Klubem Dyrektorów Finansowych "Dialog", w trakcie każdego z kongresów dyrektorów finansowych po raz drugi zostaną przyznane wyróżnienia Digital Finance Award.

Wyróżnienie DFA otrzymają firmy, które podnoszą efektywność biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe. Dzięki optymalizacji i automatyzacji procesów firmy mogą się szybciej rozwijać, zwiększać rentowność produktów i wartość, a menedżerowie i specjaliści z działów finansowych koncentrując się nad merytorycznymi zagadnieniami przynosząc firmie większą korzyść, a przy tym samemu czerpiąc większą satysfakcję z pracy.

Nadrzędnym celem wyróżnień Digital Finance Award jest promowanie kultury innowacyjności, rozumianej jako wnoszenie nowej wartości dla wewnętrznych i zewnętrznych klientów. W finansach szczególnie cenne są unowocześnienia, które pozwalają menedżerom i specjalistom koncentrować się na tworzeniu strumienia wartości. Firmy, które zostaną uhonorowane tytułem Digital Finance Award tworzą elitarne grono, wyznaczające nowoczesne i ambitne standardy organizacji i cyfryzacji procesów biznesowych w Polsce. Wyróżnienia są przyznawane przez niezależne Jury.
„Dzisiejsze zmiany w organizacji procesów biznesowych i finansów wynikają z potrzeby wsparcia rozwoju firm i konieczności zabezpieczenia ich przed ryzykami w tym takimi, które wygenerowały nowe regulacje prawne.”

Bartosz Radziszewski

Partner Zarządzający Klubem Dyrektorów Finansowych KDF "Dialog"
i społeczności Business Dialog

Przewodniczący JuryPartner merytoryczny

Zgłoś swoją firmę

 W dobie szybkich zmian nie tylko technologicznych, ale generalnie w robieniu biznesu i budowaniu jego wartości dodanej (najbardziej wartościową globalną marką nie jest już technologiczny IBM czy Apple, ale w pełni sieciowy Amazon), postanowiliśmy wyróżnić i promować specjalną nagrodą Digital Finance Award ludzi, którzy aktualnie już robią to, co inni – my jako większość środowiska finansowego będziemy dopiero robić. Pokazują nam już dziś jaka będzie, albo może być w kategoriach szans przyszłość. Czerpiąc z możliwości, jakie stwarza digitalizacja finansów, nadają nowy impuls całym organizacjom. Pokazują, że nie tylko innowacje technologiczne czy produktowe, ale także finansowe są w stanie nadać nową dynamikę całym firmom i miejmy nadzieję - gospodarkom.

Paul Flanagan
Prezes Zarządu Euler Hermes

 

Laureaci

Kongres Dyrektorów Finansowych w Sopocie
21 marca 2019

W trakcie kongresu Dyrektorów Finansowych w Sopocie wyróżnienie Digital Finance Award otrzymały Zakłady Farmaceutyczne Polpharma oraz Towarzystwo Inwestycyjne INVESTING. Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. ze Starogardu Gdańskiego są największym polskim producentem leków i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. W opinii Jury nagrody, w wyniku wprowadzonych w Polpharma zmian wdrożono zarządzanie procesowe i zautomatyzowano wiele procesów co spowodowało zmianę mentalności i nastawienia pracowników oraz organizacji pracy w skutek czego uwolniono zasoby i zbudowano uczącą się organizację gotową na dalszy rozwój. Towarzystwo Inwestycyjne INVESTING jest firmą deweloperską prowadzącą swoją działalność na terenie Gdańska oraz w rejonach Trójmiasta. W wyniku wprowadzonych w TI INVESTING zmian skutecznie wdrożono procesowe podejście oraz system Workflow co pozwoliło na optymalizacje oraz automatyzację procesów i zmianę organizacji pracy umożliwiając dalszy rozwój firmy.


Kongres Dyrektorów Finansowych w Poznaniu
28 marca 2019

W trakcie kongresu Dyrektorów Finansowych w Poznaniu, z inicjatywy Euler Hermes wyróżnienie Digital Finance Award nobilitujące firmy innowacyjne, przyznano spółkom: HJ Heinz Polska Sp. z o.o. oraz Materiały Budowlane AW Wesołek Sp. z o.o. Sp. komandytowa.
HJ Heinz Polska Sp. z o.o. z Pudliszek to znany i ceniony producent przetworów warzywnych, soków i koncentratów. Wyróżnienie Digital Finance Award uargumentowano, iż w wyniku wprowadzonych w HJ Heinz zmian wystandaryzowano i zautomatyzowano procesy finansowe w skutek czego zwiększono ich efektywność i uwolniono zasoby przedsiębiorstwa. Materiały Budowlane AW Wesołek Sp. z o.o. Sp. K. z Chocicza to firma z 30-letnim doświadczeniem. Działalność swoją opiera na dystrybucji materiałów budowlanych, opału, nawozów oraz świadczeniu usług transportowych. W opinii Jury, wprowadzone w spółce zmiany, w tym wdrożenia systemu ERP, zautomatyzowały procesy biznesowe O2C i P2P co pozwoliło na zmniejszenie ilości błędów oraz poprawę komunikacji w firmie.

Aktualności