Wyróżnienie DFA

Z inicjatywy Euler Hermes we współpracy z ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych oraz Klubem Dyrektorów Finansowych "Dialog", w trakcie każdego z kongresów dyrektorów finansowych po raz drugi zostaną przyznane wyróżnienia Digital Finance Award.

Wyróżnienie DFA otrzymają firmy, które podnoszą efektywność biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe. Dzięki optymalizacji i automatyzacji procesów firmy mogą się szybciej rozwijać, zwiększać rentowność produktów i wartość, a menedżerowie i specjaliści z działów finansowych koncentrując się nad merytorycznymi zagadnieniami przynosząc firmie większą korzyść, a przy tym samemu czerpiąc większą satysfakcję z pracy.

Nadrzędnym celem wyróżnień Digital Finance Award jest promowanie kultury innowacyjności, rozumianej jako wnoszenie nowej wartości dla wewnętrznych i zewnętrznych klientów. W finansach szczególnie cenne są unowocześnienia, które pozwalają menedżerom i specjalistom koncentrować się na tworzeniu strumienia wartości. Firmy, które zostaną uhonorowane tytułem Digital Finance Award tworzą elitarne grono, wyznaczające nowoczesne i ambitne standardy organizacji i cyfryzacji procesów biznesowych w Polsce. Wyróżnienia są przyznawane przez niezależne Jury.
„Dzisiejsze zmiany w organizacji procesów biznesowych i finansów wynikają z potrzeby wsparcia rozwoju firm i konieczności zabezpieczenia ich przed ryzykami w tym takimi, które wygenerowały nowe regulacje prawne.”

Bartosz Radziszewski

Partner Zarządzający Klubem Dyrektorów Finansowych KDF "Dialog"
i społeczności Business Dialog

Przewodniczący JuryPartner merytoryczny

Zgłoś swoją firmę

 W dobie szybkich zmian nie tylko technologicznych, ale generalnie w robieniu biznesu i budowaniu jego wartości dodanej (najbardziej wartościową globalną marką nie jest już technologiczny IBM czy Apple, ale w pełni sieciowy Amazon), postanowiliśmy wyróżnić i promować specjalną nagrodą Digital Finance Award ludzi, którzy aktualnie już robią to, co inni – my jako większość środowiska finansowego będziemy dopiero robić. Pokazują nam już dziś jaka będzie, albo może być w kategoriach szans przyszłość. Czerpiąc z możliwości, jakie stwarza digitalizacja finansów, nadają nowy impuls całym organizacjom. Pokazują, że nie tylko innowacje technologiczne czy produktowe, ale także finansowe są w stanie nadać nową dynamikę całym firmom i miejmy nadzieję - gospodarkom.

Paul Flanagan
Prezes Zarządu Euler Hermes

 

Laureaci

Kongres Dyrektorów Finansowych w Sopocie
21 marca 2019

W trakcie kongresu Dyrektorów Finansowych w Sopocie wyróżnienie Digital Finance Award otrzymały Zakłady Farmaceutyczne Polpharma oraz Towarzystwo Inwestycyjne INVESTING. Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. ze Starogardu Gdańskiego są największym polskim producentem leków i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. W opinii Jury nagrody, w wyniku wprowadzonych w Polpharma zmian wdrożono zarządzanie procesowe i zautomatyzowano wiele procesów co spowodowało zmianę mentalności i nastawienia pracowników oraz organizacji pracy w skutek czego uwolniono zasoby i zbudowano uczącą się organizację gotową na dalszy rozwój. Towarzystwo Inwestycyjne INVESTING jest firmą deweloperską prowadzącą swoją działalność na terenie Gdańska oraz w rejonach Trójmiasta. W wyniku wprowadzonych w TI INVESTING zmian skutecznie wdrożono procesowe podejście oraz system Workflow co pozwoliło na optymalizacje oraz automatyzację procesów i zmianę organizacji pracy umożliwiając dalszy rozwój firmy.


Kongres Dyrektorów Finansowych w Poznaniu
28 marca 2019

W trakcie kongresu Dyrektorów Finansowych w Poznaniu, z inicjatywy Euler Hermes wyróżnienie Digital Finance Award nobilitujące firmy innowacyjne, przyznano spółkom: HJ Heinz Polska Sp. z o.o. oraz Materiały Budowlane AW Wesołek Sp. z o.o. Sp. komandytowa.
HJ Heinz Polska Sp. z o.o. z Pudliszek to znany i ceniony producent przetworów warzywnych, soków i koncentratów. Wyróżnienie Digital Finance Award uargumentowano, iż w wyniku wprowadzonych w HJ Heinz zmian wystandaryzowano i zautomatyzowano procesy finansowe w skutek czego zwiększono ich efektywność i uwolniono zasoby przedsiębiorstwa. Materiały Budowlane AW Wesołek Sp. z o.o. Sp. K. z Chocicza to firma z 30-letnim doświadczeniem. Działalność swoją opiera na dystrybucji materiałów budowlanych, opału, nawozów oraz świadczeniu usług transportowych. W opinii Jury, wprowadzone w spółce zmiany, w tym wdrożenia systemu ERP, zautomatyzowały procesy biznesowe O2C i P2P co pozwoliło na zmniejszenie ilości błędów oraz poprawę komunikacji w firmie.


Kongres Dyrektorów Finansowych w Krakowie
11 kwietnia 2019

Wyróżnienie Digital Finance Award otrzymały spółki Flotex Polska II Sp. z o.o. Sp. K. oraz Veracomp S.A.

Flotex Polska II Sp. z o.o., Sp. K. z Rzeszowa to przede wszystkim dystrybutor kart paliwowych, dzięki którym kierowcy mogą dokonywać bezpiecznych, wygodnych i bezgotówkowych zakupów z korzystnymi rabatami. Wyróżnienie Digital Finance Award uargumentowano, iż w wyniku wprowadzonych w firmie Flotex zmian dokonano optymalizacji procesów w głównych obszarach działalności firmy z istotnym ograniczeniem pracy ludzi co przyczyniło się do zmniejszenia kosztów oraz zwiększenia przejrzystości działalności. Veracomp S.A. z Krakowa został założony w 1991 roku. Lider dystrybucji z wartością dodaną (Value Added Distribution) w zakresie rozwiązań teleinformatycznych. W opinii Jury, wprowadzone w firmie Veracomp zmiany i zaangażowanie pracowników działu finansów do realizacji projektów optymalizacji podniosło wydajność i efektywność procesów.


Kongres Dyrektorów Finansowych we Wrocławiu
9 maja 2019

Moto-Profil Sp. z o.o. oraz Viessmann Sp. z o.o. z tytułem Digital Finance Award

Moto-Profil Sp. z o.o. z Chorzowa jest importerem i dystrybutorem samochodowych części zamiennych i akcesoriów. Wyróżnienie Digital Finance Award przyznano w docenieniu zmian i wdrożenia zautomatyzowanych procesów, które umożliwiło dynamiczny rozwój, przyspieszenie raportowania informacji zarządczych oraz rozliczeń co przyczyniło się do uzyskania znaczącej poprawy przepływu informacji umożliwiającej szybsze podejmowanie decyzji biznesowych. Viessmann Sp. z o.o. z Wrocławia jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. W wyniku wprowadzonych w firmie Viessmann zmian i automatyzacji procesów uzyskano znaczący spadek kosztów procesów oraz konfliktów pomiędzy pracownikami różnych działów.


Kongres Dyrektorów Finansowych we Warszawie
25 września 2019

Wyróżnienia DFA w Warszawie otrzymały Orange Polska S.A. oraz LeasePlan Fleet Management (Polska) sp. z o.o.

Orange Polska S.A. jest czołowym operatorem telekomunikacyjnym w Polsce. W opinii Jury wprowadzone w Orange zmiany spowodowały wzrost świadomości i potrzeb cyfryzacji. Wdrożenie nowego ERP w chmurze i automatyzacji pozwoliło na optymalizacje procesów i raportowania. LeasePlan Fleet Management (Polska) sp. z o.o. z Warszawy jest częścią globalnego koncernu LeasePlan, jednej z wiodących na świecie firm leasingowych, która obsługuje pojazdy w ponad 30 krajach. W wyniku wprowadzonych w LeasePlan zmian skrócono zamknięcie miesiąca do 4 dni i zautomatyzowano wiele procesów. Wdrożone zmiany zmniejszyły nakłady pracy ludzi i pozwoliły na digitalizację i automatyzację procesów. W efekcie znacznie zmniejszono koszty i uzyskano skalowalność procesów pozwalającą na zwiększanie skali działalności.

Aktualności