Aktualności

Po raz dziesiąty nagrodzeni zostaną najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce

2 marca 2015 r. rozpoczęła się jubileuszowa, X. edycja konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Plebiscyt ma na celu wyłonienie najlepszych finansistów w dwóch kategoriach: małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa. Konkurs jest integralną częścią ogólnopolskiego cyklu kongresów dyrektorów finansowych.

Stowarzyszenie ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Euler Hermes - wiodący ubezpieczyciel transakcji i należności handlowych oraz magazyn Forbes, już po raz dziesiąty zapraszają do udziału w konkursie Dyrektor Finansowy Roku. W zmaganiach o tytuł najlepszego w Polsce CFO, mogą uczestniczyć osoby zarządzające finansami zarówno małych i średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw.
- Z przeprowadzonych przez Euler Hermes i Grant Thornton badań wynika, że polscy dyrektorzy finansowi nadal przywiązują dużą wagę do działań, które zagwarantują ich firmom przetrwanie, ale też duża część ankietowanych poważnie i z odwagą myśli już o rozwijaniu swoich przedsiębiorstw. W tym jednocześnie odpowiedzialnym i perspektywicznym podejściu dyrektorów finansowych upatruję źródeł trwałego wzrostu naszych firm, jak i całej gospodarki w najbliższych latach. Takich menedżerów warto wyróżniać i promować - mówi Rafał Hiszpański, Prezes Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Euler Hermes.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zgłosić swoją kandydaturę do jednej z dwóch kategorii: „Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm” (kryterium: obrót firmy do 200 mln zł. lub zatrudnienie do 250 osób) oraz „Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw” (kryterium: obrót powyżej 200 mln zł. lub zatrudnienie powyżej 250 osób). Kandydaci do tytułu Dyrektora Finansowego Roku mogą zgłaszać się do 29 maja, wysyłając ankietę aplikacyjną dostępną na stronie www.dyrektorfinansowyroku.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce podczas uroczystej gali w Warszawie, która odbędzie się 23 września 2015 roku w hotelu Sheraton i będzie jednocześnie zwieńczeniem tegorocznego cyklu Kongresów Dyrektorów Finansowych.
- Konkurs został powołany właśnie po to, by dać dyrektorom finansowym możliwość zaprezentowania swoich dokonań i by wyróżnić najskuteczniejszych spośród nich. Wieloosobowe jury z przekrojowym doświadczeniem, przejrzyste kryteria oraz nadzór audytora gwarantują wysoką jakość, transparentność procesu selekcji i wybór najlepszych spośród najlepszych - stwierdza Magdalena Hernandez, Przewodnicząca Kapituły, Dyrektor Zarządzająca ACCA Emerging Europe.

 

Wyboru laureatów dokona Kapituła Konkursu, składająca się z niezależnych ekspertów:

I. Magdalena
Hernandez
Przewodnicząca Kapituły
Dyrektor Zarządzająca ACCA Emerging Europe
II. Jan
Letkiewicz
Audytor Konkursu
Partner Zarządzający, Grant Thornton
III. Gustaw
Duda
Członek Zarządu, Dyrektor d/s Ekonomiczno-Finansowych, Huta Pokój
Prezydent ACCA Polska w latach 2006-2009, obecnie członek ACCA Global Council
IV. Waldemar
Frąckowiak
Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Katedra Inwestycji i Rynków Kapitałowych
V. Katarzyna
Grabowska
Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy, Bać-Pol, Laureatka Konkursu Dyrektor Finansowy Roku w kategorii Duże Przedsiębiorstwa - edycja za rok 2012
VI. Janusz
Jankowiak
Główny Ekonomista, Polska Rada Biznesu
VII. Jacek
Lisowski
Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Katedra Ubezpieczeń
VIII. Robert T.
Nowakowski
Partner, Spencer Stuart
IX. Jacek
Pochłopień
Zastępca Redaktora Naczelnego, Forbes
X. Przemysław
Pohrybieniuk
Dyrektor Zarządzający ACCA Polska
XI. Andrzej
Rzońca
Członek Rady Polityki Pieniężnej, Adiunkt w Katedrze Międzynarodowych Studiów Porównawczych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie
XII. Tomasz
Starus
Członek Zarządu, Towarzystwo Ubezpieczeń Euler Hermes
XIII. Tomasz
Szeląg
Tomasz Szeląg, Członek Zarządu ds. Finansowych, Cyfrowy Polsat, Laureat Konkursu Dyrektor Finansowy Roku w kategorii Duże Przedsiębiorstwa - edycja za rok 2011

W poprzednich edycjach Konkursu statuetka i tytuł Dyrektora Finansowego Roku trafiły do: Adama Pieniackiego - York International (2005), Karen Burgess - TVN (2006), Krzysztofa Zoły - Złomrex (2007), Tadeusza Piotra Kozaczyńskiego - Trakcja Polska (2008), Mariusza Machajewskiego - Grupa Lotos (2009), Sławomira Kubickiego - Grupa Allegro i Grzegorza Grabowicza - Magellan (2010), Tomasza Szeląga - Cyfrowy Polsat i Damiana Bijowskiego - Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (2011), Katarzyny Grabowskiej - Bać-Pol (2012) i Arkadiusza Dorynka - Platige Image (2012). W ostatniej edycji za dokonania w roku 2013, nagrodę odebrali: Grzegorz Dzik - Neuca, Bogusław Galusik - Polfurnitur.

Konkurs i nagroda „Dyrektor Finansowy Roku” są jednym z najważniejszych wydarzeń w branży, a od kilku lat, plebiscytowi towarzyszy cykl konferencji, których celem jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń, dyskusji merytorycznych osób profesjonalnie zajmujących się finansami przedsiębiorstw, kadry menedżerskiej, ekonomistów oraz analityków. W tym roku kongresy odbędą się 14 kwietnia w Poznaniu, 28 kwietnia w Sopocie, 12 maja w Katowicach i 14 maja w Rzeszowie oraz 23 września w Warszawie.
Gościem specjalnym czterech lokalnych Kongresów będzie prof. dr hab. Witold Modzelewski, Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Prezes Instytutu Studiów Podatkowych, który podczas swojego wystąpienia omówi „Ryzyka podatkowe oraz karne dyrektorów finansowych w związku z dokumentowaniem, ewidencjonowaniem i rozliczaniem podatku od towarów i usług”.

Organizatorami Konkursu oraz Kongresów Dyrektorów Finansowych, są: Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes oraz magazyn Forbes.
Partnerem strategicznym jest HSBC Bank Polska.
Partnerami projektu są: Grant Thornton, Randstad, Union Investment.
Konkurs oraz cykl Kongresów wspierają: Instytut Studiów Podatkowych, Izba Przemysłowo-Handlowa w Rzeszowie, Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog”, Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych PCTA, Podkarpacki Klub Biznesu, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza oraz Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa.
Patronami medialnymi są: Biznes2biznes.com, Controling, Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw, ISBnews, KarierawFinansach.pl, Newseria, Newsweek, Nowy Przemysł, Strefabiznesu.pl oraz wnp.pl

Kontakt dla mediów:
Maciej Sitarski
Talking Heads
kom.: 511-414-178
e-mail: maciej.sitarski@thpr.pl

Aktualności