Aktualności

Finansiści firm Neuca oraz Polfurnitur zostali Dyrektorami Finansowymi Roku

Kapituła Konkursu Dyrektor Finansowy Roku doceniła Grzegorza Dzika - Wiceprezesa Zarządu ds. Finansów z firmy Neuca oraz Bogusława Galusika - Członka Zarządu i Dyrektora ds. Finansowych z firmy Polfurnitur i przyznała im najbardziej prestiżowe nagrody branży finansowej.

27 maja 2014 roku, podczas Kongresu Dyrektorów Finansowych w warszawskim hotelu Sheraton, odbył się finał IX edycji Konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Podczas uroczystej gali, zostali ogłoszeni laureaci Konkursu, promującego i wyróżniającego osoby zarządzające finansami przedsiębiorstw, które cechują się profesjonalizmem, etyką, skutecznością w działaniu oraz stają się biznesowymi wizjonerami budującymi wartość firmy. 

Kapituła oceniała nadesłane przez uczestników ankiety zgłoszeniowe w dwóch kategoriach: Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm oraz Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw. Udział w Konkursie był bezpłatny i nie wiązał się z żadnymi zobowiązaniami ze strony osób zgłaszających swoje osiągnięcia. Nad przebiegiem Konkursu i pracami Kapituły, nadzór sprawował audytor Jan Letkiewicz, Partner Zarządzający w Grant Thornton.

W kategorii Dużych Przedsiębiorstw, tytuł Dyrektora Finansowego Roku otrzymał Grzegorz Dzik, który pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Finansów w Neuca. Został on nagrodzony za realny wpływ na wzrost pozycji rynkowej firmy poprzez przeprowadzenie jednej z największych transakcji na rynku farmaceutycznym, w tym za opracowanie struktury transakcji, znalezienie strategicznego partnera oraz pozyskanie finansowania. 

W kategorii Małych i Średnich Przedsiębiorstw zwyciężył Bogusław Galusik, Dyrektor ds. Finansowych i Członek Zarządu firmy Polfurnitur, którego kapituła doceniła za determinację i przedsiębiorczość oraz za odwagę zmierzenia się z niemożliwym zadaniem i wygraną walkę o uratowanie firmy.

Kapituła Konkursu Dyrektor Finansowy Roku, przyznała również wyróżnienie w kategorii Dużych Przedsiębiorstw, które otrzymał Paweł Cygan, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy w TAURON Dystrybucja. Docenione zostało jego szerokie zaangażowanie w trudne i złożone procesy w firmie oraz wpływ na kształtowanie kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa. 

Laureaci 2014

Zobacz ceremonię wręczenia nagród
Kanapa Forbes - ekskluzywny wywiad z laureatami IX edycji

Aktualności