XII edycja Konkursu Dyrektor Finansowy Roku rozstrzygnięta!

Po raz dwunasty tytułem Dyrektor Finansowy Roku zostali nagrodzeni finansiści, zarządzający polskimi przedsiębiorstwami.

28 września 2017 roku, podczas Kongresu Dyrektorów Finansowych w hotelu InterContinental w Warszawie, odbyła się ceremonia ogłoszenia laureatów plebiscytu, promującego i wyróżniającego dyrektorów finansowych.

Werdykt Kapituły jest następujący:


LAUREAT KONKURSU DYREKTOR FINANSOWY ROKU
W KATEGORII MAŁE I ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWA


Barbara Baran
Dyrektor Finansowa
Spektrum

Za mierzenie się ze zmianami legislacyjnymi wpływającymi w sposób zasadniczy i gwałtowny na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Za elastyczność działania i umiejętność adaptacji, a także za podejmowanie skutecznych prób przewidywania tego co nieprzewidywalne. Kapituła doceniła zaangażowanie i wspieranie rozwoju firmy rodzinnej, która na trudnym rynku konkuruje ze szpitalami finansowanymi ze środków publicznych, jak i dużymi, krajowymi i międzynarodowymi firmami o dominującej pozycji na rynku usług zdrowotnych. Laur został przyznany za skuteczne zarządzanie finansami kliniki okulistycznej na trudnym, regulowanym, podlegającym stałym zmianom rynku usług ochrony zdrowia. Nagroda została także przyznana za najwyższe standardy wykonywanej pracy i stałe unowocześnianie codziennego funkcjonowania firmy poprzez duże, ale także drobne zmiany, które poprawiają efektywność działania Kliniki i przekładają się na wysoką jakość usług i komfort pacjentów.


LAUREAT KONKURSU DYREKTOR FINANSOWY ROKU
W KATEGORII DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWA

 


Olga Danuta Panek
Dyrektor Finansowa
Famur

Za najwyższe standardy wykonywanej pracy na stanowisku Dyrektora Finansowego, wprowadzenie nowatorskich metod trade finance oraz zabezpieczania wierzytelności, co przekłada się na bardzo dobre wyniki finansowe i stabilny wzrost wartości firmy. Kapituła doceniła łączenie codziennych obowiązków z zaangażowaniem w proces negocjacji i prowadzenie fuzji dwóch dużych przedsiębiorstw na wymagającym i trudnym rynku wydobywczym, uzależnionym od sytuacji na rynku globalnym, podlegającym decyzjom nie tylko ekonomicznym, opartym na rachunku finansowym, ale także politycznym i wynikającym z istotnego kontekstu społecznego. Nagroda została także przyznana za umiejętność zachowania samodzielności i niezależności w firmie o złożonej strukturze właścicielskiej oraz za dbałość o stały rozwój współpracowników - budowę zaufania i stworzenie ambitnego, efektywnego zespołu. Za przekonanie o wielkiej wartości pracy i wiarę w ciężką, codzienną pracę, zgodnie z zasadą - że im więcej robimy, tym więcej mamy czasu.


WYRÓŻNIENIE
W KATEGORII DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWA

 


Małgorzata Szturmowicz
Członek Zarządu, Dyrektor Finansowa
Idea Bank

Za dojrzałość, odpowiedzialność i mądrość zawodową w tak młodym wieku. Wyróżniona jest najmłodszym w Polsce członkiem zarządu banku i najmłodszą kobietą na tym stanowisku w sektorze bankowym. Nagroda została przyznana m.in. za umiejętność zarządzania finansami banku i konsekwentne działanie na rzecz nie tylko stabilnej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, ale i zdolność do szybkiego, dynamicznego wzrostu. Za nowatorskie podejście do budowania wartości firmy i skuteczne - bo z wielkimi sukcesami, wprowadzanie nowych firm, produktów i usług na wymagający rynek usług bankowych. Kapituła wyróżniła Małgorzatę Szturmowicz za codzienne zmagania i poprzez osobiste świadectwo - rozbijanie „szklanego sufitu”, dbanie o różnorodność i wspieranie kobiet na rynku pracy i zaangażowanie publiczne. Za chęć do stałego podnoszenia kwalifikacji i zrozumienie, że rola dyrektora finansowego nie sprowadza się już tylko do zarządzania finansami przedsiębiorstwa, ale wymaga nowych kompetencji - kreatywności, inteligencji emocjonalnej oraz zdolności do tworzenia szerokich wizji.



Przeczytaj komunikat prasowy (PDF)