Konkurs Dyrektor Finansowy Roku
- edycja za rok 2014 rozstrzygnięty

23 września 2015 r. w warszawskim hotelu Sheraton, podczas VII Kongresu Dyrektorów Finansowych, poznaliśmy laureatów jubileuszowej, X edycji nagrody „Dyrektor Finansowy Roku”.


LAUREAT KONKURSU DYREKTOR FINANSOWY ROKU
W KATEGORII DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWA


Marek Gruszecki
Członek Zarządu ds. Finansowych Quad/Graphics Europe

za przyczynienie się do poprawy sytuacji finansowej spółki, restrukturyzacji jej zadłużenia oraz wzrostu wartości. Okazał się również cennym partnerem dla udziałowców podczas przekształceń własnościowych spółki. Obok biznesu potrafił dostrzec, docenić i zrozumieć rolę pracowników w budowaniu pozycji firmy.


Wyróżnienie w kategorii Duże Przedsiębiorstwa otrzymał:


Adam Żołnowski
Wiceprezes ds. Finansowych DCT Gdańsk

za wkład w budowę wartości firmy wykraczający poza sferę finansów, a także za szerokie spojrzenie, uwzględniające funkcjonowania przedsiębiorstwa w regionie. Adam Żołnowski odniósł sukces, jako finansista, menedżer, a także lokalny patriota, przyczyniając się między innymi do usprawnienia funkcjonowania portu w Gdańsku.


LAUREAT KONKURSU DYREKTOR FINANSOWY ROKU
W KATEGORII MAŁE I ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWA


Beata Ewa Janowska
Dyrektor finansowa Conbelts Bytom

za restrukturyzację finansów firmy, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji i walczyła o przetrwanie. Przyczyniła się do osiągnięcia porozumienia oraz utrzymania współpracy z wierzycielami. Beata Janowska sprawiła, że pracownicy firmy zaczęli doceniać i właściwie postrzegać kwestię finansów, co wraz ze zmianą kultury organizacyjnej wydatnie wpłynęło na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.


Przeczytaj komunikat prasowy (PDF)